USB na TV LG 22LH2000 – část 2 (komunikace)

Ahoj čtenáři,

Toto je pokračování tohoto postu o podpoře USB multimédií na LG televizi.

Třetí den mi LG odpovědělo:

Dobrý den pane Vaňku,
uvedený TV se již nedováží tedy již není pravděpodobně v záruce poskytované výrobcem. Dle specifikace USB vstup TV nemá, pokud ano je určen pouze pro servisní účely. Neautorizovaným zásahem do SW TV ztrácíte záruku a jakékoliv změny jsou na vaši odpovědnost a riziko.

S pozdarvem

T…. V……
Zákaznický servis LG

No, čekal jsem to vysvětlení. Takto ukazují že to asi nebude zrovna hodně odůvodněné. Nicméně pokusil jsem se poslat druhý dotaz, ale na konci mi to odepsalo že mají odstávku.

Dobrý den, vážené LG,
rád bych navázal na můj předchozí dotaz. Ptal jsem se, proč je na této TV zakázaná podpora používání USB portu mimo servisní účely. Abych doplnil to, co jsem zjistil na Internetu: Na TV běží Linux kernel 2.6 a na něm executable RELEASE – ta používá rozhraní TV. Předpokládám, že řadič USB je obecný a ne jen servisní UART – tudíž si s ním Linux kernel rozumí a dokáže přes něj komunikovat s USB zařízením (či s hubem), např fleškou. Tudíž nastavení Divx + EMF se týka pouze RELEASE. Ten jsem nezkoumal, ale předpokládám že nevisí přímo na HW a dekódování také zřejmě nevisí přímo na HW. Tudíž se ta otázka sama nabízí: Z jakého důvodu jste v TV nepovolili USB i mimo servisní účely? Předpokládám že servisní účely = v servisu se hacknou do TV, pustí tam /bin/sh a pak pracují s připojenou fleškou. Prosím neopakujte mi že neoprávněný zásah do SW zabíjí záruku a že je to na mojí odpovědnost a riziko.
Děkuji za odpověď,
Jakub Vaněk

Vím, asi přeháním.Odpověď sem dopošlu až přijde.

Děkuji za přečtení,

Jakub Vaněk

 

Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář